Wezwać pomoc drogową – kiedy, jak i po co?

Nikt nie chce utknąć na poboczu autostrady! Niestety, jest to aż nazbyt znajome zjawisko dla kierowców, którzy mają problemy z samochodem. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy dzieje się to na odludziu i nie ma chętnego kierowcy, który mógłby się zatrzymać i podać ci pomocną dłoń. Jakie masz więc możliwości powrotu na drogę? Czy możesz wezwać pomoc drogową, aby Ci pomóc lub zabrać Cię do domu? Dowiedz się w poniższym poście na blogu!

Co to jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to program usług świadczonych przez firmy holownicze w celu pomocy kierowcom, którzy mają problemy z samochodem. Chociaż rodzaje usług są różne, wiele planów pomocy drogowej oferuje pomoc w przypadku przebitych opon i rozładowanych akumulatorów. Głównym celem pomocy drogowej jest jak najszybsze przywrócenie unieruchomionych kierowców z powrotem na drogę.

Co obejmuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa obejmuje różne drobne naprawy, dlatego ważne jest, aby rozumieć rodzaje usług, które otrzymujesz, rejestrując się. Większość firm pomocy drogowej zapewnia ochronę w przypadku drobnych problemów, o jakich mowa poniżej oraz na stronie: https://drogowipomocnicy.pl/uruchamianie-pojazdow/.

Zmiana przebitej opony

Jeśli podczas podróży dojdzie do przebicia opony i nie możesz znaleźć w pobliżu mechanika, który mógłby wymienić koło zapasowe, możesz zadzwonić do dostawcy usług pomocy drogowej. Wyślą lawetę, która zmieni przebitą oponę i sprowadzi Cię z powrotem na drogę.

Wymiana/uruchamianie rozładowanych akumulatorów

W przypadku rozładowania akumulatora samochodowego ważne jest, aby wymienić go tak szybko, jak to możliwe, ponieważ rozładowany akumulator samochodowy oznacza, że ​​nie można jechać dalej. Dzięki usługom pomocy drogowej możesz wymienić akumulator lub uruchomić rozruch, aby Twój samochód był gotowy do jazdy.

Holowanie

Jeśli ulegniesz wypadkowi lub Twój pojazd dozna rozległych uszkodzeń mechanicznych, które go uniemożliwiają, możesz wezwać pomoc drogową. Zostanie uruchomiona laweta, która przeciągnie Twój samochód do warsztatu samochodowego w celu przeprowadzenia niezbędnych napraw.

Dostarczanie gazu lub oleju

Kiedy zabraknie ci benzyny lub ropy, możesz wezwać pomoc drogową, a oni wyślą kogoś, żeby to dostarczyła. Technik przyjedzie do Twojej lokalizacji, aby zatankować samochód i zabrać Cię z powrotem na drogę.

Odzyskiwanie kluczyków zamkniętych w samochodzie

Sytuacje blokady samochodu są powszechne wśród kierowców i mogą być bardzo frustrujące. Na szczęście możesz poprosić pomoc drogową o przysłanie ślusarza, który może otworzyć drzwi i przywrócić cię na właściwe tory.

Pomoc drogowa nie obejmuje wszystkich kwestii

Chociaż program pomocy drogowej zapewnia pokrycie szeregu problemów, istnieją pewne kwestie, których w ogóle nie obejmują! Jeśli potrzebujesz pomocy przy jakiejkolwiek naprawie, która wymaga demontażu lub demontażu pojazdu, zmusi cię to do znalezienia warsztatu samochodowego, ale dostawca holowania może pomóc w bezpiecznym dowiezieniu pojazdu do tego miejsca! To ważne informacje, z których warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *