Wysyłka w eko stylu – zaczyna się od opakowania!

Kiedy wysyłasz towary i prezenty zastanawiałeś się, jak często wpływa to na zrównoważony rozwój? Nie warto wysyłać ekologicznej szczoteczki do zębów lub bambusowego kosza na śmieci, jeśli jest owinięty plastikiem i wstążkami.

Stajemy się lepsi dzięki naszemu codziennemu zrównoważonemu rozwojowi, od recyklingu butelek po prowadzenie samochodów hybrydowych. Niektórzy z nas zaczęli nawet odkrywać cuda elektryczności paneli słonecznych w naszych domach. Jednak każdego roku miliony niezrównoważonych paczek są wysyłane w całej Polsce lub w dalszy świat. Wykonanie swojego zadania w celu ekologizacji procesu wysyłki będzie miało ogromny wpływ na ogólne wysiłki środowiskowe. Jest to nie tylko dobre dla otaczającego nas świata, ale może również zdziałać cuda dla Twojego portfela.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i planetę dzięki nawykom dotyczącym pakowania.

Bądź trochę bardziej konserwatywny podczas pakowania

Na początek jest to oczywiste, ale użycie mniejszej ilości materiałów w opakowaniu zmniejsza wpływ na środowisko. Odpowiednia ochrona jest z pewnością niezbędna – ale dobrze dopasowane pudełko faktycznie zabezpieczy twój przedmiot. Mocne trzymanie na miejscu ograniczy możliwość uderzenia przedmiotu w pudełko podczas transportu. Ciasna warstwa folii bąbelkowej lub styropianu (najlepiej ekologicznej odmiany) dołączona do pudełka o odpowiednich rozmiarach zapewni, że Twoja przesyłka dotrze do nowego domu w dobrym stanie. Odpowiednie materiały zapewni Niupak – opakowania foliowe.

Nieco mniej entuzjastyczne podejście do używania taśmy też może pomóc. Używanie tylko tego, czego potrzebujesz, w przeciwieństwie do potrójnego owijania całego obwodu paczki, jest tańsze i bardziej ekologiczne. Połączenie tego z plastikowymi torebkami wielokrotnego użytku na jakiekolwiek listy przewozowe zamiast przyklejania wydruków taśmą do boku pudełka może również zapobiec problemom ze skanowaniem etykiet podczas transportu.

Recykling surowców wtórnych

Miejmy nadzieję, że jeśli chodzi o pojemniki na żywność i napoje, już recyklingujesz. Te same zasady można łatwo zastosować do paczek. Pierwszym krokiem byłoby upewnienie się, że wyrzucasz wszystkie nadające się do recyklingu pudełka lub opakowania, które otrzymujesz, do właściwego pojemnika do recyklingu. Możesz jednak pójść o krok dalej i przechowywać wszystkie otrzymane pudełka do wykorzystania w przyszłości. Jeśli nadawca zadbał o opakowanie tak bardzo, jak z pewnością chcesz, pudełka, które znajdziesz na wyciągnięcie ręki, powinny być w dobrym stanie. Pomiń ostrożne traktowanie, a to pudełko będzie mogło okrążyć świat, zanim będzie trzeba je wycofać.

Dotyczy to również folii bąbelkowej lub innych materiałów ochronnych, które można znaleźć w pudełku. Powinny być w dobrym stanie, dzięki czemu z pewnością można je będzie ponownie wykorzystać do kolejnej przesyłki wychodzącej. Odsuń wszystkie te materiały gdzieś na bok, a ta szafka pod schodami może zaoszczędzić ci małą fortunę za każdym razem, gdy nadejdzie czas kolejnej wysyłki.

Jeden komentarz

  1. Na https://lagraf.com.pl/studio-graficzne/ możecie znaleźć profesjonalne usługi graficzne w dobrych cenach i realizowane przez prawdziwych profesjonalistów. Długo szukałam fachowców, którzy spełnią moje oczekiwania i wydaje mi się, że znalazłam najlepszych z możliwych. Naprawdę gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *