Burza mózgów to nie wszystko: jak znaleźć pomysł na biznes?

Rozpoczęcie działalności wymaga czasu i energii, a aby znaleźć pomysł na biznes, który jest zarówno realistyczny, jak i wykonalny, trzeba przejść okresy dłuższej autorefleksji. Jeszcze lepiej, kiedy już masz dobry pomysł, skąd możesz być pewien, że przerodzi się w udane przedsięwzięcie? Te wczesne etapy planowania są niezbędne. Nie oszczędzaj na burzy mózgów i poddaj swoje pomysły poniższej próbie. Zanim przejdziemy do ustalenia, czy masz dobry pomysł na biznes, przyjrzyjmy się, jak go stworzyć.

Jak wpaść na świetny pomysł na biznes?

Zacznij od przeanalizowania siebie i swoich mocnych stron. Co cię interesuje? W czym jesteś z natury dobry?

W czym jesteś dobry? Jeśli jesteś osobą, do której należysz do wykonywania pewnych obowiązków lub zadań, może to być doskonała okazja, aby zamienić tę umiejętność lub talent w biznes. Jednak ważne jest, aby wybrać coś, co Cię interesuje i co robisz każdego dnia.

W czym inni mówią Ci, w czym jesteś dobry? Może masz ukryty talent, który inni widzą w tobie, o którym nigdy nie myślałeś jako wielka sprawa. Jeśli tak jest, a ta umiejętność jest czymś, co możesz zobaczyć, robiąc więcej, może to być świetny pomysł na biznes. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi i zobacz, co myślą.

Jaka usługa ma istnieć, a obecnie jej nie ma? Dzieje się to cały czas. Przeszukujesz sklep z aplikacjami, szukając czegoś konkretnego, myśląc, że na pewno istnieje, tylko po to, by znaleźć go. To twoja szansa. Możesz dogadać się z projektantem aplikacji lub samodzielnie stworzyć aplikację, która przyniesie korzyści osobom takim jak Ty na całym świecie. Innym sposobem myślenia o tym jest to, jaki problem istnieje i wymaga rozwiązania? Niektóre z firm odnoszących największe sukcesy to te, które oferują produkty lub usługi, które rozwiązują problemy innych.

Pomocne źródła do inspirowania nowych pomysłów

Czasami potrzebujesz źródła inspiracji, aby pobudzić ten genialny pomysł w swojej głowie. Spróbuj znaleźć inspirację w otaczającym Cię świecie. Oto przykładowe miejsca, w których można szukać inspiracji.

Research przedsiębiorców odnoszących sukcesy. Trudno jest wiedzieć, dokąd się wybierasz, jeśli nie wiesz, gdzie byli przed tobą wielcy przedsiębiorcy. Poczytaj historie o pochodzeniu i studiuj tytanów odnoszących sukcesy w biznesie. Jak wpadli na pomysł na biznes? Jakie rady mają dla początkujących przedsiębiorców? Dowiedz się wszystkiego, zanim wyruszysz we własną podróż.

Użyj swojego smartfona. Jeśli wiesz, że chcesz utworzyć aplikację, ale nie wiesz dokładnie, co chcesz utworzyć, przeszukaj sklep z aplikacjami. Wyszukaj kategorie zainteresowań. Czy zauważyłeś, czy czegoś brakuje lub jak można ulepszyć aplikacje z tej kategorii?

Czy możesz znaleźć podobne produkty lub usługi za pomocą wyszukiwarek? Internet jest niezwykle pomocny, jeśli chodzi o znajdowanie produktów i usług, na które sprzedajesz. Ale czy kiedykolwiek szukałeś czegoś, ale nie byłeś w stanie tego znaleźć? To powinno być wskazówką na temat potencjalnego otwarcia na rynku, na którym należy działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *