Czy tradycyjne doradztwo inwestycyjne ma sens?

Konwencjonalna rada inwestycyjna jest prosta, wygodna i łatwa do zrozumienia – niestety często jest również błędna. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich – to dotyczy ubrań, relacji i porad inwestycyjnych. Ogólne optymalizacje komputerowe stosowane przez prawie każdego doradcę inwestycyjnego i maklera papierów wartościowych do budowania portfeli inwestycyjnych mogą być dla Ciebie całkowicie błędne. Domniemane założenie jest takie same dla wszystkich, ale to nieprawda. Co więcej, około 95% Polaków przechodzi na emeryturę bez zabezpieczenia finansowego. Konwencjonalne porady inwestycyjne nie działają, a wyniki to potwierdzają.

Nie ma nic złego w konwencjonalnych poradach inwestycyjnych, jeśli czasy, w których żyjesz i Twoja sytuacja życiowa idealnie pasują do formy, którą zaprojektowano. Niestety dla wielu osób dążących do budowania bogactwa i bezpieczeństwa finansowego założenia modelu konwencjonalnego nie są prawdziwe.

W rzeczywistości istnieje wiele alternatywnych podejść do doradztwa inwestycyjnego, które są równie ważne jak tradycyjne doradztwo inwestycyjne. To nie tyle kwestia dobra, albo zła, ale raczej, co lepiej pasuje do twojej wyjątkowej sytuacji?

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich i należy podejrzewać zbyt uproszczone rozwiązania, które mogą pasować do algorytmu komputerowego. Rozważ kilka alternatyw dla tradycyjnych porad inwestycyjnych. Powód, dla którego to podejście powoduje to sukces inwestycyjny, jest prosty: wiedza inwestycyjna łączy się podobnie jak pieniądze. Codziennie czytając coś o inwestowaniu, dokonujesz kolejnej wpłaty na konto znajomości finansów. Codzienny zwyczaj czytania literatury inwestycyjnej sprawia, że codzienne depozyty, które z czasem staną się bardzo cenną znajomością finansów.

Inwestycje – prosta przyczyna i skutek

Ranking kont firmowychUdane inwestowanie nie ma nic wspólnego z ciężką pracą, a wszystko z podejmowaniem mądrych decyzji. Ciężka praca polega na zbudowaniu dobrze skonstruowanego umysłu inwestycyjnego, który może podejmować mądre decyzje, i właśnie tam zaczyna się żarłoczny nawyk czytania. Więc jeśli chcesz budować bogactwo i cieszyć się swobodą finansową, lekcja jest jasna – zostań uczniem inwestowania. Wielu odnoszących sukcesy inwestorów mówi to samo – a odnoszący sukcesy inwestorzy to stosunkowo rzadka rasa.

Inteligentne inwestowanie nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Musisz tylko znać właściwe zasady i przestrzegać ich z odpowiednią dyscypliną. Niestety, wiele z tego, czego naucza się na temat strategii inwestycyjnej, to niebezpieczna półprawda, która może być złą drogą. Najważniejsze przykazanie dotyczące strategii inwestycyjnej brzmi: nie będziesz uprawiał hazardu. „Oczekiwanie” odróżnia inwestorów od graczy. Jeśli podążasz za przeczuciami, zgadujesz, bierzesz wskazówki lub „grasz na rynku”, to jesteś hazardzistą, a nie inwestorem.

Jeśli narażasz pieniądze na „jednorazowe” inwestycje, specjalne okazje lub prognozy ekonomiczne, to także jesteś hazardzistą, ponieważ obstawiasz z niewiadomą. Oczekiwanie to formuła, która pokazuje średnią kwotę pieniędzy, jaką możesz zarobić, jeśli będziesz konsekwentnie realizował strategię inwestycyjną, aby osiągnąć ważność statystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *