Domowe biuro – dużo więcej niż biurko i krzesło! Jak je urządzić?

Praca w domu ma wiele zalet, a jedną z nich jest 30-sekundowy dojazd do pracy. I chociaż wiele osób uważa, że ​​praca w domu oznacza, że ​​możesz pracować na kanapie, na podwórku, a nawet w łóżku, w końcu może się okazać, że najbardziej produktywna jest praca w domu, gdy pracujesz na „właściwej” stacji roboczej. Wiesz, takiej z biurkiem i krzesłem.

Skonfigurowanie biura domowego oznacza duży wybór i swobodę. Chcesz fioletowo-pomarańczowe krzesło? Zrób to! Chcesz ściany w paski? Śmiało! Chcesz mieć w biurze stylowe dekoracje, jakie oferuje Sklep dekoracyjny congee.pl? Nie opieraj się! Jednak bez względu na to, jak umeblujesz lub urządzisz swoje domowe biuro, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przestrzeń, która przyczyni się do sukcesu Twojej pracy w domu.

Znajdź najlepszą lokalizację

Dla niektórych osób wybór miejsca na domowe biuro jest łatwe. Mają pusty pokój, którego używają jako wydzielonej przestrzeni biurowej. Może to być rzeczywiste „biuro”, ale wiele osób korzysta z pustej sypialni lub nawet piwnicy. Jednak nie każdy ma taką wolną przestrzeń w swoim domu. Kiedy jest mało miejsca, musisz kreatywnie myśleć o swojej „przestrzeni biurowej”.

Zawsze możesz wykorzystać część stołu kuchennego jako przestrzeń biurową – jeśli nie masz nic przeciwko pakowaniu biura przed każdym posiłkiem. Ale resetowanie biura po każdym posiłku może ci się nie podobać. W takim przypadku być może będziesz musiał pomyśleć o kreatywnym wykorzystaniu posiadanej przestrzeni. Sprawdź nieużywane zakamarki w większych pokojach, dużych (ale pustych) szafach, a nawet pod schodami! Istnieje wiele przestrzeni, które można przekształcić w biuro z odrobiną kreatywności.

Postaw na prywatność

Jeśli masz szczęście, że masz osobne pomieszczenie na biuro, prawdopodobnie pokój ten ma ściany sięgające od podłogi do sufitu i solidne drzwi, które się zamykają. To sprawia, że ​​prywatność – i cisza – są łatwe do zdobycia. Ale kiedy biuro znajduje się, powiedzmy, w rogu sypialni, oddzielenie pracy od domu może być trudne.

Rozważ dodanie separatora prywatności do konfiguracji swojego biura domowego. Możesz dostać tradycyjne przegrody, które stoją na podłodze. Lub możesz zawiesić zasłonę na suficie lub na drążku. Zasłony to lekka i ogólnie niedroga metoda „zamykania drzwi” do biura. A z zasłoną możesz wybrać coś subtelnego, który komponuje się z resztą wystroju. Lub wybierz coś szalonego, aby nadać swoim „drzwiom” trochę charakteru.

Zastanów się, kto jeszcze korzysta z przestrzeni

Konfigurując swoje domowe biuro, zastanów się, kto jeszcze będzie z niego korzystał, i wybierz odpowiednio przestrzeń i meble. Czy dzieci będą również używać biura do odrabiania lekcji, a Twój partner też będzie pracował w domu? Rozważ konfigurację biurka partnerskiego, w której dwie osoby mogą pracować jednocześnie przy tym samym biurku.

Czy klienci czasem do Ciebie wpadają? Chociaż można było spotkać się z nimi w salonie, nie zawsze jest to najlepszy wybór. Upewnij się, że dodałeś również miejsca siedzące i miejsce na stół dla klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *