Jak działa komercyjny system klimatyzacji?

Aby móc kontrolować temperaturę wewnątrz firmy, potrzebujesz komercyjnego systemu klimatyzacji. Podczas gdy domowe systemy są bardziej kompaktowe i będą pasowały do domów, systemy komercyjne są budowane w celu ogrzewania lub chłodzenia znacznie większej przestrzeni.

Co to jest komercyjny system klimatyzacji?

Po pierwsze, klimatyzacja to:

  • ogrzewanie,

  • wentylacja,

  • klimatyzacja.

System taki jak klimatyzatory marki Rotenso zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w pomieszczeniu. Komercyjny system jest używany w większych przestrzeniach, takich jak firmy, duże przedsiębiorstwa, restauracje itp. Systemy te są znacznie bardziej wytrzymałe i wymagają wielu różnych części. Kilka głównych części to:

Termostat: Termostat steruje systemem. Sygnalizuje systemowi produkcję ciepła lub chłodnego powietrza w zależności od ustawionej temperatury.

Piec: Piec to największa część systemu, zapewniająca ciepło.

Wymiennik ciepła: Wymiennik ciepła znajduje się w piecu i służy do ogrzewania powietrza zasysanego przez piec.

Przewody czynnika chłodniczego: Te przewody zamieniają substancje chłodnicze w płynną postać. Kanały i otwory wentylacyjne: Kanały i otwory wentylacyjne przenoszą ogrzane lub schłodzone powietrze do budynku biznesowego lub komercyjnego.

Jak one działają?

Twój system obsługuje trzy różne procesy, w tym ogrzewanie, wentylację i klimatyzację. Każdy proces wymaga własnej, indywidualnej jednostki, która razem tworzy system, kontrolowany przez centralny termostat.

Ogrzewanie

Jak działa komercyjny system klimatyzacji? W przypadku instalacji z piecami termostat rozpocznie proces grzania sygnalizując pracę pieca. Zawór gazowy w piecu otworzy się, aby zapalić palnik gazowy. Następnie ciepło wytwarzane z palnika jest następnie wykorzystywane do ogrzewania wymiennika ciepła. Ciepło jest następnie przekształcane w powietrze, gdy przepływa przez wymiennik. Gdy ciepło zamieni się w powietrze, jest rozprowadzane za pomocą wewnętrznego silnika i wentylatora podłączonego do pieca. Ciepło jest przesyłane kanałami rozmieszczonymi w całym budynku handlowym.

Wentylacja

Systemy byłyby bezcelowe bez odpowiedniej wentylacji. Wentylacja pozwala na dopływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza do przestrzeni handlowej, niezależnie od procedur ogrzewania i chłodzenia. Bez tego świeżego powietrza możesz być narażony na zapach, pleśń i inne zanieczyszczenia w powietrzu. Działa poprzez uwalnianie szkodliwych zanieczyszczeń powstających podczas procesu ogrzewania i chłodzenia przez przewody spalinowe i wentylacyjne, jednocześnie pozwalając na dopływ świeżego powietrza w kontrolowany sposób.

Chłodzenie

Klimatyzatory w systemie będą wykorzystywać chłodzenie do chłodzenia powietrza. Czynniki chłodnicze lub substancje używane do pochłaniania ciepła zaczynają się w postaci gazu. Sprężarka służy do sprężania gazu, podnosząc temperaturę. Gdy gaz zostanie odpowiednio sprężony, jest przenoszony do wężownicy kondensacyjnej, która uwalnia ciepło i zmienia gaz w chłodniejszą ciecz. Wreszcie dmuchawa zasysa ciepłe powietrze i wypuszcza je przez parownik. Ciecz ponownie staje się chłodniejszym gazem, pochłania ciepło z powietrza i skutecznie je chłodzi.

Sprawdź również: Montaż klimatyzacji – na jaki rodzaj sprzętu możesz postawić?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *