Jak wygląda leasing pracowniczy? Wyjaśniamy krok po kroku!

W tej niezwykle konkurencyjnej globalnej gospodarce firmy — od start-upów po duże firmy — nieustannie poszukuje się sposobów zarządzania kosztami operacyjnymi w sposób, który przyniesie największą wartość firmom.

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań, z którego korzysta obecnie wiele organizacji, jest leasing personelu, który zapewnia organizacjom pewną elastyczność w dostosowywaniu się do ciągle zmieniających się potrzeb, w zależności od dostępnych zasobów.

Leasing pracowniczy to umowa, która umożliwia firmom outsorcing pracowników z Ukrainy za pośrednictwem profesjonalnej organizacji pracodawców – która pomaga w zadaniach administracyjnych, od funkcji HR, po specjalistyczne potrzeby wymagające wiedzy technicznej, takie jak tworzenie oprogramowania, tworzenie treści i wiele innych.

Firmy leasingowe znajdują się zazwyczaj w krajach o niższych kosztach utrzymania w porównaniu do tych, w których znajdują się ich klienci. Dlatego pracownicy zatrudniani przez firmy leasingowe są skłonni pracować za stawki, które mogą znacząco obniżyć koszty operacyjne dla klientów za granicą.

Outsourcing jest często mylony z leasingiem personelu — kluczem do ich rozróżnienia jest system raportowania zarządczego organizacji i cykle zarządzania projektami. Outsourcing to biznesowy model dostarczania, który jest skonfigurowany w taki sposób, że wewnętrzny zespół firmy zarządza zewnętrznymi pracownikami. W leasingu pracowniczym klienci sami zarządzają członkami zespołu offshore za pośrednictwem lidera zespołu i nadal mają kontrolę nad swoimi kluczowymi wskaźnikami wydajności, a także politykami pracowniczymi.

Leasing pracowniczy: przewodnik krok po kroku

Jeśli myślisz o leasingu pracowniczym jako opłacalnym rozwiązaniu biznesowym dla Twojej firmy, poniżej znajduje się opis niezbędnego procesu leasingu pracowniczego, który pomoże wyjaśnić ten rosnący trend biznesowy.

Uzyskaj wstępną konsultację

Konsultacja jest Ci niezbędna, abyś mógł przekazywać specyficzne wymagania ofert pracy w Twojej firmie. Dobra firma pomoże Ci stworzyć najlepsze możliwe opisy stanowisk, aby pomóc przyciągnąć odpowiednich kandydatów.

Dokonaj dokładnego przeglądu propozycji

Nie tylko przeglądaj umowę. Pamiętaj o kluczowych punktach, które pozwolą ci dobrze zrozumieć swoje cele, które powinny być powiązane z oczekiwanymi wynikami. Zachęcamy do zadawania pytań, aby upewnić się, że zawarte informacje i warunki spełnią Twoje potrzeby.

Podpisanie umowy

Dopiero po zapoznaniu się z umową i uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania możesz podpisać umowę.

Rekrutacja pracowników

Upewnij się, że Twoi potencjalni pracownicy są odpowiednio sprawdzani. Zapytaj nie tylko o ich doświadczenie zawodowe, ale także o pochodzenie osobiste, aby sprawdzić, czy pasuje do ciebie.

Wybierz wykwalifikowanych pracowników

Proces selekcji pracowników powinien obejmować szeroko zakrojone rozmowy kwalifikacyjne przed przedstawieniem listy kandydatów do rozważenia.

Rozpocznij wdrażanie

Nowi pracownicy będą podlegać Twojemu własnemu procesowi onboardingu, w którym przekażesz im podstawowe informacje: datę rozpoczęcia, umowę o pracę lub umowę do podpisania przez obie strony, zawierającą niezbędne warunki zatrudnienia oraz podstawową orientację, która może zawierać dla nich konkretny plan szkoleniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *