Jedna lampa, a pełno możliwości – mowa o plafonach!

Oświetlenie sufitowe, które odnajdzie się we wszystkich wnętrzach, jak też i w ogrodzie. Praktyczne oświetlenie plafonem jest uniwersalnym rozwiązaniem, bowiem można zamocować go na suficie, a czasem i na ścianie. Decydując się na ten typ oświetlenia, trzeba wziąć pod uwagę, że jest on dostępy w Salonie Lajtit w różnych konfiguracjach jak i wzorach. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model w danym stylu!

Co to jest plafon?

Oprawa ta charakteryzuje się mocowaniem bezpośrednio przy suficie, przez co oszczędza się miejsce, a dodatkowo lampa generuje przyjemne rozproszone światło. Oferowane przez sklep internetowy Lajtit plafony będą pasować do pokoju dziecięcego, łazienki, czy tarasu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  • Cena – spośród różnorodnej oferty znajdziemy plafony nawet poniżej 50zł. Na ich zakup może pozwolić sobie niemal każdy. Oczywiście znajdą się plafony w stylu glamour, które mogą dojść do kwoty czterocyfrowej.
  • Łatwość montażu – większość plafonów ma dołączoną do siebie prostą instrukcję montażu. Nawet mniej wprawieni użytkownicy powinni sobie z nią poradzić.
  • Wielofunkcyjność – wiele plafonów oprócz podstawowej funkcji oświetlenia może posiadać wiele innych, taki jak: efekt gwieździstego nieba, kolory RGB, obsługę poprzez pilot lub aplikację na telefon. Plafon nowoczesny LED jest ciekawą pozycją nad którą warto się zastanowić.
  • Styl – najwięcej na rynku znajdzie się opraw sufitowych nowoczesnych lub w stylu glamour. Producenci jednak wsłuchali się w potrzeby użytkowników i tak o to w ofercie sklepu plznajdują się plafony klasyczne jak i skandynawskie!

wykańczanie wnętrz pod kluczPlafon okrągły czy kwadratowy?

Między jednym a drugim nie ma dużej różnicy, jeśli mowa o funkcjonalności. W tym wypadku trzeba zastanowić się nad aranżacją wnętrza i wybranie modelu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Wybór kształtu jest kluczowy przede wszystkim w mniejszych przestrzeniach, w który na pierwszy rzut widać główne oświetlenie. Do podłużnych pomieszczeń odpowiednim modelem będzie lampa podłużna lub plafon kwadratowy do salonu. Można pokusić się o eksperymentowanie z urządzaniem wnętrza i zamontować dwa małe plafony kwadratowe obok siebie, które razem oddadzą charakter wystroju.

Zaś do małych, ale jasnych przestrzeni dobrym pomysłem będzie plafon biały okrągły, który ze względu na swoją budowę i kolor idealnie wtopi się w sufit. Jeśli marzy nam się powiew elegancji i kunsztu, polecane są okrągłe plafony glamour, które to przyozdobione w złoto lub srebro, będą zdobić sufit w salonie, hotelu czy też restauracji. Po pomoc w doborze najlepszego modelu plafonu zachęcamy do konsultacji z naszym najlepszym Doradcą Klienta w Lajtit.

Sprawdź także Sklep z lampami i oświetleniem

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *