Korzyści maszyn które wpłyną na flowpack w Twojej firmie

Maszyny pakujące stały się faktem dla większości firm, które przygotowują produkty dla nie tylko lokalnej lub regionalnej bazy klientów. Chociaż prawdopodobnie istnieją pewne wyjątki, w większości sytuacji w rzeczywistości maszyny są niezbędne do spełnienia wymagań produkcyjnych! Ale oprócz pierwszej korzyści z maszyn – zwiększonej wydajności – pakowacze mają też inne korzyści wpływające na cały flowpack. Poniżej przyjrzymy się czterem dodatkowym korzyściom, które wiążą się z wydawaniem większej ilości produktów na rynek.

Zredukowana praca

W przypadku firm pakujących, które wymagają dużej wydajności produktu, duża liczba pracowników może być konieczna do ręcznego napełniania, ręcznego zakręcania lub w inny sposób ręcznego pakowania produktu. Taka konfiguracja jest nie tylko nieopłacalna, ale prawdopodobnie również nieefektywna. Maszyny pakujące, takie jak napełniacze do butelek, maszyny do zamykania i urządzenia do etykietowania, pomogą terminowo zrealizować cele produkcyjne, skrócić nadgodziny i narzędzia, a także zapobiec powtarzającym się urazom ruchowym, które mogą wynikać z ręcznego nalewania produktu lub dokręcania pokrywek na butelki przez cały dzień, każdego dnia .

Spójność i niezawodność

Napełnianie lub dokręcanie ręczne może prowadzić do zmęczenia. A to zmęczenie może oznaczać niespójne poziomy napełnienia lub zawodne uszczelnienia pojemników. Bardzo niewiele osób napełnia lub zamyka ostatnią butelkę podczas ośmiogodzinnej zmiany w taki sam sposób, jak pierwszą butelkę tej zmiany. Dodanie maszyn pakujących, zarówno półautomatycznych, jak i automatycznych, może zwiększyć zarówno spójność, jak i niezawodność wielu różnych procesów pakowania, co skutkuje mniejszą liczbą reklamacji, wycieków i odpadów.

Łatwość użytkowania

Chociaż ekrany kontrolne niektórych urządzeń do automatycznego pakowania mogą wydawać się zniechęcające początkującym użytkownikom, prawda jest taka, że ​​sterowanie większością maszyn jest bardzo proste do opanowania. Maszyny stołowe i półautomatyczne mogą składać się z prostych przełączników nożnych lub palcowych do aktywacji funkcji pakowania (płukanie, napełnianie, zakręcanie, etykietowanie itp.), podczas gdy maszyny automatyczne będą korzystać ze sterownika PLC z interfejsem operatora z ekranem dotykowym. Kilka różnych ekranów umożliwi operatorowi maszyny ustawienie czasów napełniania, ręczne sterowanie funkcjami, rozwiązywanie problemów i wiele innych. Większość ustawień jest fabrycznie ustawiona na większości maszyn, dzięki czemu konfiguracja i obsługa urządzeń automatycznych może być wykonana szybko i łatwo.

Oczywiście każdy projekt może skorzystać z maszyn pakujących na swój unikalny sposób. Każda maszyna pakująca, od przenośników zasilających i sprzętu do czyszczenia pojemników po napełniacze, zakręcarki, a nawet owijarki do palet, może zaoferować wyjątkowe korzyści dla każdego projektu. Aby omówić swój projekt ze specjalistą ds. opakowań i dowiedzieć się więcej o dowolnym sprzęcie produkowanym na dzisiejszym rynku – weź to wszystko pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *