Kule – co powinieneś wiedzieć o tym środku ułatwiającym poruszanie się?

Przez lata prawdopodobnie widziałeś nieraz osobę o kulach niezliczoną ilość razy, ale ani razu nie zatrzymałeś się, by pomyśleć o tym jeszcze raz. Teraz, gdy los umieścił cię w miejscu, w którym kule będą twoją zbawczą łaską, jesteś zaskoczony, jak mało wiesz o jednym z najczęstszych środków ułatwiających poruszanie się. Różnorodność dostępnych opcji i stylów sprawia, że ​​szukasz odpowiedzi na oczywiste pytanie – jaka kula byłaby dla Ciebie odpowiednia?

Wybór odpowiedniej kuli ma duży wpływ na bezpieczeństwo i stabilność.

Właściwe użytkowanie i odpowiedni rozmiar kul może zmniejszyć ryzyko upadków lub dalszego uszkodzenia stawów. Działając jako substytut kontuzjowanej nogi, kula poszerza podstawę podparcia, aby utrzymać równowagę i stabilność. Dlatego siła ramion, postawa, koordynacja i równowaga to rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem odpowiedniej kuli. Urazy kończyn dolnych, takie jak:

• skręcenie kostki,
• złamanie kostki,
• pielęgnacja gipsu,
• uraz kolana,
• złamanie stopy lub palca, itp.,

wszystkie wyżej wymienione zwykle wymagają kuli. Kule są również używane przez osoby po amputacji, paralityków i osoby niepełnosprawne, które mają problemy z chodzeniem. Pozwalają użytkownikowi na wyprostowaną postawę i ułatwiają manewrowanie w miejscach niedostępnych dla wózków inwalidzkich.

Kule pomagają utrzymać ciężar osoby, dlatego ważne jest, aby były dopasowane do indywidualnych potrzeb. Właściwy dobór i zastosowanie pozwalają zminimalizować powikłania, takie jak osłabienie ręki, nadgarstka i mięśnia przedramienia oraz uszkodzenia nerwów pod pachami.

Jakie wyróżniamy rodzaje kul?

Dwa z najczęstszych rodzajów kul to kule pod pachami i kule przedramienia. Rodzaj urazu i zalecenia przeszkolonego personelu pomagają wybrać między dwoma rodzajami kul.

Co to są kule pomocnicze pod pachy?

Wcześniej kule pomocnicze miały tylko podkładki pod pachę, ale dziś wiele z nich jest wyposażonych w amortyzujące gumowe pręty, które można wygodnie umieścić pod pachami podczas chodzenia. Kule tego rodzaju są odpowiednie do tymczasowych urazów, niesprawności, takich jak skręcenie kostki i urazy kolana lub rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym. Korzystanie z tych kul wymaga niewielkiego szkolenia i są one niedrogie. Dwie proste funkcje to regulacja wysokości i regulacja wysokości uchwytu ręcznego. Właściwy rozmiar i dopasowanie są bardzo ważne, ponieważ zły wybór może wpłynąć na mięśnie i nerwy pod pachami.

Ze względów bezpieczeństwa kule muszą być prawidłowo mierzone, aby uniknąć upadków i obrażeń. Odległość między poduszką pod kulę a pachą powinna wynosić około 5 cm. Łokieć musi być zgięty pod kątem 30 stopni i znajdować się na wysokości górnej części miednicy, gdy trzyma się uchwyt. Masę ciała należy podtrzymywać za uchwyty, a nie pachy, aby uniknąć uszkodzenia nerwów. Końcówki kul powinny spoczywać odrobinę do przodu i na zewnątrz stóp, aby zapewnić odpowiednią równowagę

Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *