Podróż służbowa do Hamburga – jak się przygotować i co zobaczyć?

Hamburg ma 1,8 miliona mieszkańców i jest tak duży jak Nowy Jork. Ze względu na swoją wielkość proponujemy kilka półgodzinnych tras, którymi można się cieszyć przed lub po spotkaniu biznesowym.

Hamburg – co zobaczyć?

Udaj się do pobliskich kanałów i dróg wodnych, które nadały Hamburgowi przydomek „Wenecji Północy”. Ten port o 800-letniej historii jest jednym z największych na świecie i drugim co do wielkości w Europie. W pobliżu znajduje się Dzielnica Kupców z charakterystyczną architekturą z czerwonej cegły i okazałymi budynkami. Jedną z najbardziej charakterystycznych jest Elbphilharmonie lub Elba Philharmonie, zbudowana na fundamencie starego magazynu portowego.

Historyczne centrum lub Altstadt pełne jest tętniących życiem ulic, dużych budynków i jednych z najwyższych kościołów w Europie. Są pokryte miedzianymi blachami, które z czasem nabrały zielonego koloru. W pół godziny można zobaczyć jego zakamarki i ukryte zakątki, a także odwiedzić Hauptkirche St. Michaelis lub St. Michael’s Church. Jego wieża mierzy 132 metry wysokości i ma ogromny zegar i dzwonnicę. W pobliżu, z widokiem na jezioro Binnenalster, znajduje się ratusz w Hamburgu (Rathaus), który został zbudowany pod koniec XIX wieku. Można tam spacerować po gwarnych sklepach, galeriach, muzeach, restauracjach…

Jedną z najpopularniejszych tras dla podróżujących do Hamburga jest odbywająca się w niedzielę Targ Rybny lub Fischmarkt. W rzeczywistości będziesz musiał wstawać bardzo wcześnie! Od kwietnia do października otwiera się o 5:00 rano i zamyka o 9:30, a od listopada do marca jest otwarta od 7:00 do 9:30. Jednak wczesne wstawanie jest tego warte. Oprócz znalezienia świeżo złowionych ryb, kwiatów, owoców, herbat, ubrań i antyków, można tu odkryć ukryte skarby, takie jak łowisko, na którym można usiąść i napić się kawy, gofra lub kanapki z rybą przy muzyce na żywo.

Aby dostać się do dzielnic miasta – nie będziesz musiał chodzić dłużej niż 10 minut, aby dotrzeć do Reeperbahn Street, jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Ta ulica jest znana jako „dzielnica czerwonych latarni” w Hamburgu, w tych budynkach można znaleźć interesujący wybór restauracji, klubów nocnych, barów i klubów tanecznych. Poznanie tej popularnej części miasta zajmie nie mniej niż pół godziny.

Jeśli wolisz spędzić wolny czas na zakupach w Hamburgu, nie możesz przegapić dzielnicy Karoviertel. Znajdziesz tam kilka małych sklepów i warsztatów, które sprzedają swoje unikalne przedmioty lub prezentują swoje rzemiosło. Jeśli szukasz mniej tradycyjnej atmosfery, odwiedź dzielnicę Sternschanze, gdzie możesz zakończyć swoją wycieczkę, zatrzymując się w jednej z modnych kawiarni i restauracji, w które obfitują w jej ulice.

Samochód się zepsuł w trakcie odkrywania uroków Hamburga? Nie martw się! Pomoc drogowa Hamburg jest do Twojej dyspozycji! Jeśli będzie to drobna naprawa na drodze – pojawią się szybciej niż myślisz, ale jeśli konieczna będzie laweta Hamburg – też zjawią się najszybciej, jak to możliwe, by pomóc zaradzić na kłopotliwą sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *