Strona poświęcona karierze w firmie – 4 pomocne wskazówki dla udanej rekrutacji

Dobrze przygotowana strona kariery może wywrzeć niezapomniane pierwsze wrażenie, przyciągając osoby poszukujące pracy i przekształcając ich w kandydatów, zanim jeszcze zaczniesz z pełną mocą sprzedawać swoje oferty pracy. Oznacza to więcej zaangażowanych kandydatów od samego początku, a także mniej pieniędzy wydawanych na całą rekrutację.

Jednak aby osiągnąć te współczynniki konwersji, strona kariery wymaga częstej aktualizacji. Dbałość o szczegóły i regularne edycje zapewnią, że Twoja witryna pozostanie dostosowana zarówno do aktualnych wartości Twojej organizacji, jak i potrzeb potencjalnych kandydatów. Z tego powodu niezbędne stało się oprogramowanie rekrutacyjne, które zawiera narzędzia do tworzenia i utrzymywania silnej strony kariery.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oprogramowania czy zdajesz się na pomoc specjalistów z Agencji takich jak https://fast-service.com.pl/rekrutacja/ – oto kilka sposobów na ulepszenie swojej witryny pod kątem rekrutacji pracowników.

1. Dodaj osobowość

Kandydaci chcą wiedzieć, kim jesteś, zanim zgłoszą się, więc użyj swojej strony kariery, aby opowiedzieć historię swojej firmy. Podziel się najważniejszymi wydarzeniami z historii Twojej firmy, pasjami Twoich pracowników i wyznwanymi wartościami. Są to filary, na których zbudowana jest Twoja firma, i istnieje większa szansa, że ​​kandydaci będą aplikować na Twoje stanowiska, jeśli znają kulturę i wartości Twojej firmy. Twoja strona kariery musi zawierać krystalicznie jasne komunikaty, które przekazują wyjątkowość kultury korporacyjnej i wyjaśniają, jakie cechy Twoja firma traktuje priorytetowo np.

• praca zespołowa,
• różnorodność,
• uczciwość.

2. Daj stronie element „ludzki”

Nie wystarczy opisać, jak wygląda kultura w Twojej organizacji. Powiedzenie „nasze zespoły najlepiej pracują w otwartych biurach i nie ma potrzeby stosowania restrykcyjnych, nadmiernie profesjonalnych strojów” nie jest tak skuteczne, jak po prostu pokazanie, jak wyglądają zespoły w Twojej organizacji. Twoi pracownicy są w pewnym sensie ambasadorami Twojej marki. Rzuć na nich światło dzienne — ich historie, zdjęcia, filmy i referencje. Wiemy, że każda firma rozwija się dzięki swoim ludziom, więc pokaż kandydatom, jak wygląda prosperowanie w Twojej organizacji.

3. Zaangażuj odwiedzających

Najlepsze strony z karierami są dynamiczne. W dzisiejszych czasach ludzie mają krótki czas uwagi i nie mają cierpliwości do niekończącego się tekstu. Aby przyciągnąć ich uwagę i utrzymać zainteresowanie swoją stroną, użyj mocnego, prowokującego do myślenia nagłówka wraz z pomocami wizualnymi, takimi jak obrazy, infografiki, animacje i filmy. Jeśli rekrutujesz na konkretne stanowiska, dołącz informacje o tym, jak wyglądałby dzień z życia tego pracownika. Nawet sama treść tekstu może być lepiej zorganizowana dzięki punktom, podtytułom i czcionkom pogrubionym lub kursywą dla podkreślenia.

4. Projektuj z myślą o dostępności i doświadczeniu użytkownika

Dobra treść, funkcjonalność i wygląd to kluczowe składniki udanej strony kariery. Staraj się postępować zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi interfejsu użytkownika i UX, aby zaprojektować coś, co jest zarówno proste, jak i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *